Головна » Статті » художньо-естетичний

У категорії матеріалів: 2
Показано матеріалів: 1-2

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

     Одним з головних завдань гуртків образотворчого  мистецтва є створення умов для розвитку творчої, гармонійної, інтелектуально-розвинутої особистості, трудового виховання, формування готовності шкільної молоді до вибору свого місця в житті.

     Мета – навчити дітей розуміти мову образотворчого мистецтва, його специфічну образну природу, дати їм загальне уявлення про закономірності розвитку образотворчого мистецтва та архітектури і тісного зв’язку їх з процесом розвитку суспільства; навчити дітей техніці малювання олівцями та фарбами, малювати з натури, працювати над ескізами, працювати з природними матеріалами для складання композицій; дати вихованцям правила виконання малюнків з натури, ескізів по пам’яті, за темою, ознайомити з елементарними законами лінійної та повітряної перспективи, пояснити, від чого залежить виразність зображувальних предметів, і як впливає навколишнє середовище зміну їх кольору; ознайомити юних художників з різними видами декоративно-графічних робіт; привити дітям думку, що вчитись малювати або писати фарбами – це значить наполегливо трудитись, вчитись бачити, спостерігати, порівнювати, запам’ятовувати побачене, знайомити учнів з творами видатних майстрів-художників.

       Програма гуртка розрахована на 5 років навчання для дівчаток і хлопчиків віком від 5 до 15 років. Кількість дітей у групі 10 – 15 осіб, зважаючи на те, що техніка виконання малюнків потребує індивідуального підходу до кожної дитини. Форми роботи на занятті: групова, індивідуальна. Заняття проводиться 2 рази в тиждень.

          Для роботи в гуртку потрібні спеціальні матеріали: білий папір, кольоровий папір, пензлики, фарби акварельні, перо, гуаш, кольорові олівці та прості олівці, палітра.

          Під час навчально-виховного процесу використовуються різні форми проведення заняття:  практикуми, конкурси, виставки, творчі звіти, тематичні вернісажі, екскурсії, робота на пленарі.

        Важливою умовою розвитку творчої обдарованості дітей є: бесіди, свята, розваги, екскурсії, дитячі ранки, які в основному плануються на канікулах. Цінність їх проведення полягає в тому, що вони викликають позитивні емоції, знайомлять з історією, культурою, побутом народу, з життям видатних людей і т.д.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

художньо-естетичний | Переглядів: 480 | Додав: bdyut | Дата: 30.10.2017 | Коментарі (0)

Країна дитячої творчості яскрава і безмежна. Хіба є щось прекрасніше, ніж спілкування з мистецтвом! Музика, танець, театр… Вони відкривають чисті, прозорі небосхили майбутнього, роблять нас добрими, розумними, милосердними.

Дівчатка та хлопчики віком від 6 до 18 років мають змогу розвивати свій талант, навчаючись у творчих об’єднаннях художньо-естетичного напрямку. яким охоплено 649 вихованців, котрі навчаються в 37 гуртках.

Юні вокалісти зможуть опанувати знаннями з теорії музики,   здійснити роботу над постановкою голосу, вдосконалити вокальну техніку, вивчити історію музики в гуртках вокального напряму, які здійснюють підготовку вокалістів високого рівня. Колективи беруть участь у мистецьких заходах, міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях та конкурсах.

       Результатом роботи педагогів закладу є високі перемоги вихованців вокального колективу «Дзвіночки», солістів-вокалістів Ірини Мандзюк, Анни, Федорченко, Ангеліни Гордієнко (керівник Павленко Л.А.), Богдани Токмань (керівник Токмань Т.А.) хореографічних колективів «Чомучки», «Марина» (керівник Ковбаса М.А.), Алли Погосян за напрямком «Художнє читання» (керівник Свириденко С.О.). на Міжнародному конкурсі «На хвиляє Євпаторії», Всеукраїнських конкурсах «Зірковий олімп», «Веселкові кольори».

У спортивному туризмі вихованці гуртка «Спортивний туризм» вже три роки поспіль виборюють перемогу у Всеукраїнських конкурсах на кращий пішохідний та лижний походи.

Однією з останніх досягнень гуртківців закладу є перемога колективу гуртка «Ляльковий театр» у обласному конкурсі дитячих театральних колективів (керівник Нишкур Р.В.) та результативна участь у районному фестивалі «Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя», що пройшов нещодавно у м. Суми.  

Вже традиційним став щорічний звіт педагогічного та учнівського колективів.

 Керівники гуртків постійно працюють над удосконаленням своїх знань і практичних вмінь шляхом самоосвіти, проходження курсів підвищення кваліфікації, вивчення передового педагогічного досвіду колег-позашкільників області, участі у методико-педагогічних конкурсах «Джерело творчості», «Творча особистість року», конкурс методичних матеріалів, «Золоте серце».

 

художньо-естетичний | Переглядів: 623 | Додав: BDYUT2794 | Дата: 18.11.2013 | Коментарі (0)